Home Fotbal Rapid a învins clar Steaua în derby-ul Ligii 4

Rapid a învins clar Steaua în derby-ul Ligii 4

0

Echipa de fotbal Academia Rapid a învins, sâmbătă, cu scorul de 3-1 (1-1) formaţia CSA Steaua într-o partidă disputată pe Arena Naţională din Capitală, în cadrul etapei a 23-a a Ligii a IV-a.

Golurile au fost marcate de D. Niculae (minutul 41), Burlacu (minutul 55), Vlada (minutul 60) pentru Rapid şi Predescu (minutul 45+7 pen.) pentru CSA Steaua.

După golul 3 înscris de Academia Rapid, un suporter rapidist a intrat pe teren şi a provocat galeria adversă. Chiar dacă nu au mai avut loc agresiuni, jandarmii au folosit din nou gaze lacrimogene pentru a-i împiedica pe suporterii stelişti să pătrundă pe teren. Partida s-a reluat după aproximativ 3 minute, scrie Agerpres.

Echipele de start:

CSA Steaua: Iancu – Băieran, Sitaru, Pădureţ, A. Grigore – Olaru (Gheorghiţă), Răsdan, Vîlcea (Camara) – Zeciu (Curt), Predescu – Mirea (Bâtfoi). Antrenor: Ion Ion.

Academia Rapid: Ciuculescu – Voicu, Iacob (Stancu), D. Bratu, Lădaru (Dovleac) – Burlacu (Ad. Grigore), Maftei, Duriţă, Goge – Vlada (Pancu), D. Niculae. Antrenor: Constantin Schumacher.

În pauza meciului, spectatorii au asistat la o demonstraţie oferită de Detaşamentul Drill Team al Brigăzii 30 Gardă „Mihai Viteazul”.