Home Fotbal Steaua se califica mai departe dupa o infrangere pe National Arena

Steaua se califica mai departe dupa o infrangere pe National Arena

0

Dupa ce in tur au trecut fara emotii de slovacii de la Trencin, 2-0,  in returul de aseara stelistii erau la un pas de a pierde calificarea. Stelistii s-au trezit condusi dupa doar 21 de minute de joc cu acelasi scor cu care invinsesera in tur, 2-0 si pana la pauza scorul a ramas neschimbat.
Accidentarile lui Varela si Stanciu, l-au fortat pe Radoi sa faca schimbari devreme, lucru care ar fi putut sa-l coste in finalul meciului. Desi cu o medie de varsta de 22,7 ani, slovacii s-au miscat remarcabil, golurile lor venind si pe gafe din partea apararii steliste.
Un penalty pentru Steaua si o eliminare in randurile slovacilor, a fost norocul ros-albastrilor, care pe final desi in superioritate numerica, erau atacati pana si cu portarul celor de la Trencin.
Dupa aceasta calificare chinuita, pentru Steaua urmeaza o dubla de foc cu sarbii de la Partizan.