Home Handbal Cupe Europene Dinamo se califica in grupele Cupei EHF, dupa un meci stralucit cu...

Dinamo se califica in grupele Cupei EHF, dupa un meci stralucit cu Maribor

0

Dinamo Bucureşti a obţinut o calificare la superlativ în grupele Cupei EHF, după o victorie clară în faţa echipei Maribor Branik (Slovenia), scor 31-25.

De remarcat faptul ca Dinamo a condus chiar si la 13 goluri in partea secunda.

Partida retur din turul 3 preliminar al Cupei EHF s-a reluat de la 27-26 pentru formaţia slovenă, care castiga la limita in Slovenia.

Dupa 17 minute de joc, scorul a fost unul halucinant pentru o partida de handbal,  12-1! La pauză, bucureştenii au condus cu 20-9, dar diferenta cea mai mare era stabilita in minutul 43, 25-12.

Iata caseta tehnica a baietilor nostri, la care croatul Vrankovic a fost principalul marcator, cu 8 goluri. Au mai înscris: Zulfic – 5, Asoltanei – 3, Diaw – 3, Ragot – 3, Băluţ – 2, Mironescu – 2, Şandru – 2, Mocanu – 1, Savenco – 1, Vancea – 1.

Pe langa Dinamo, in grupe se mai poate califica si CSM Bucuresti, care joaca in Spania, tot duminica seara, la Frigorificos.