Aris Salonic a învins Steaua CSM EximBank București într-un meci desfășurat miercuri și contând pentru etapa a 4-a din prima fază a EuroCup.

Rezultatul final al partidei a fost de 70-66. Formația din capitala României a oferit o replică impresionantă în repriza a 2-a, reușind să revină de la un deficit 17 puncte, înregistrat la pauză.

De la 42-25 pentru Aris, s-a ajuns la 49-50, stelistii fiind in mare forma in ultimele 2 sferturi, dar pierzand inexplicabil pe final.

Gerald Lee a totalizat 14 puncte, Aleksandar Rasic a adăugat 12 puncte și 4 pase decisive, Marko Marinovic a reușit 10 puncte, 4 pase decisive, iar Titus Nicoară a terminat cu 10 puncte și 8 recuperări pentru Steaua.

Revansa va avea loc acasa, pe 11 noiembrie cu Aris, la Bucuresti, in Sala Polivalenta.