Asa cum si-au obisnuit suporterii in acest sezon, terrierii din Stefan cel Mare au obtinut o noua victorie palpitanta in Liga Nationala de baschet, de aceasta data in fata celor de la BC Timisoara.

Cu un debut in forta, elevii lui Aleksandar Todorov conduceau cu 14-0 si apoi 20-4 in primul sfert, iar totul parea rezolvat. Nu a fost insa deloc asa, oaspetii reusind sa incheie prima repriza in avantaj, 41-43, dupa ce primul sfert s-a sfarsit la 26-12 pentru DINAMO.

Evolutia scorului si-a continuat parcursul sinusoidal, sfertul 3 s-a incheiat 64-66, urmand apoi un forcind de final al baietilor din Stefan cel Mare, care au castigat cu 88-78. Principalii marcatori ai lui DINAMO au fost Nenad Sulovic cu 18 puncte, Marko Sutalo si Karolsi Babkauskascu cate 15, iar Noah Dahlman 13. De la oaspeti s-a remarcat Dalibor Dapa cu 25 de puncte.