Victorie dramatică pentru Steaua CSM Eximbank în etapa cu numarul 12 din Liga Nationala de baschet masculin, scor 79-77.

Roş-albaştrii s-au impus cu 79-77 pe terenul lui CSM-U Oradea, după ce gazdele au ratat în trei rânduri egalarea pe final.

Oradenii au condus cu 4 puncte la pauza mare, iar avansul a urcat la 8 puncte inainte de ultimul sfert. Stelistii au revenit si au avut un finis memorabil, care le-a permis o mare victorie.

Cu 13 secunde inainte de final, Steaua avea 2 puncte avans, iar orădenii au ratat în trei rânduri egalarea, prin Franklin, Barac şi Barnette, la ultima faza.

Aceasta este a 8-a victorie din sezon pentru militari, iar MVP-ul partidei a fost Aleksandar Rasic, sarbul reuşind 27 de puncte, trei recuperări şi cinci pase decisive.