Energia a pierdut ultimul meci cu Antonis Constantinides pe bancă, antrenor care va merge la Sigal Priştina din Kosovo din 2016. Esecul a venit cu Dinamo, in a treia zi de Craciun, 93-96 dupa prelungiri in LN de baschet baieti.

Gazdele au început slab şi alb-roşiii şi-au adjudecat primul sfert, 22-18. La pauza mare, oaspeţii conduceau cu 40-36, un avantaj destul de fragil totusi.

Finalul de meci a fost dramatic. Cu cinci secunde înainte de final, scorul era egal 75-75, iar Radosavlejvic a ratat ambele aruncări libere, care puteau aduce victoria Energiei.

Prima repriza de prelungiri a menținut egalitatea, 81-81. Dinamoviştii au gestionat mai bine următorul overtime și s-au impus cu 96-93.

A fost o victorie venita in etapa cu numarul 15 de LN, Dinamo urcand acum pe 5 cu 23 de puncte. Energia este pe 7 in Romania, cu 21 de puncte.