U-BT Cluj-Napoca  s-a impus în deplasarea cu Slask Wroclaw, scor 70-67, în runda secundă a grupei B din Eurocup la baschet masculin.

Campioana României nu a început foarte bine deplasarea din Polonia. Când se apropia finalul sfertului 3, Slask avea un avantaj de 15 puncte. Elevii lui Mihai Silvășan nu a renunțat la luptă și a întors în ultimele două minute.

Dennis Jerome Seeley a fost cel mai bun marcator al lui U-BT, cu 24 de puncte. Au mai contribuit la victorie: Stipanovic (14), Jones (10), Mokoka (8), J. Eddie (7) și Guzman (7).

Clujenii au procentaj maxim după primele două runde din grupa B a Eurocup. Adversare sunt: Gran Canaria (Spania), Ulm (Germania), Buducnost (Muntenegru), Lietkabelis (Lituania), Turk Telekom (Turcia), Trento (Italia), Aris Salonic (Grecia).

Primele două clasate merg direct în sferturi. Următoarele 4 se califică în optimile de finală.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!