Echipele FC Viitorul Constanţa şi FCSB au terminat la egalitate, 2-2 (2-1), într-o într-o partidă din cadrul etapei a şasea a play-off-ului Ligii I de fotbal, disputată sâmbătă seara la Ovidiu.

FC Viitorul a dominat prima repriză a meciului, deschizând scorul prin Ionuţ Vînă, care l-a învins pe portarul oaspeţilor, Cristian Bălgrădean, cu un şut spectaculos de la aproximativ 25 m. Campioana en titre şi-a majorat avantajul în minutul 36, prin Cristian Gavra, care a introdus balonul în plasă din interiorul careului.

Partea secundă a întâlnirii a aparţinut bucureştenilor, care au irosit câteva bune ocazii de a marca, cea mai importantă dintre ele în minutul 69, când Filipe Teixeira a trimis balonul în bară.

În urma acestui rezultat, FCSB, liderul clasamentului, s-a distanţat la trei puncte de ocupanta locului secund ,CFR Cluj, care va juca duminică, în deplasare, cu Poli Iaşi.