Craiova a remizat, scor 2-2, pe teren propriu, împotriva liderului Ligii 1, FC Botoşani.

Echipa antrenată de Costel Enache a deschis scorul în minutul 11 prin Fulop, care a reluat în plasa porţii o pasă pe jos, în careu, venită de pe partea stângă, din piciorul lui Golofca. Mitriţă a egalat zece minute mai târziu, după ce a transformat o lovitură de pedeapsă obţinută de tânărul Mihăilă.

Acelaşi Mihăilă i-a pasat excelent lui Mitriţă în careu, pe poziţie viitoare, iar acesta l-a driblat pe Pap, portarul moldovenilor, şi a împins mingea în poarta goală. Miron a stabilit scorul final în repriza secundă, în minutul 54, după ce a reluat cu capul o centrare venită din corner, scrie Mediafax.

S-a terminat 2-2, iar Craiova rămâne fără victorie în actualul sezon al Ligii 1. Pentru echipa lui Devis Mangia a fost ultimul examen înainte de primul meci din Europa League, împotriva germanilor de la RedBull Leipzig.