Cupa României | Trei divizionare secunde au fost eliminate din Cupa României!

0

Trei divizionare secunde au fost eliminate încă din turul al treilea al Cupei României la fotbal. CSM Reșița a fost învinsă de FC U Craiova, Pandurii Târgu Jiu a pierdut la Filiași, în timp ce Aerostar Bacău a pierdut la masa verde partida cu Ceahlăul din cauza cazurilor de COVID-19 din lot.

A fost o dublă lovitură primită de Pandurii ieri, care a fost exclusă din campionat de către Federația Română de Fotbal. Liga 2 va continua cu 20 de echipe și vor fi etape în care vor sta câte două formații.

Rezultatele înregistrate în Cupă:
Marți, 6 octombrie, ora 14:30 – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova 0-3 – la masa verde
Marți, 6 octombrie, ora 14:30 – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița 4-2 (0-1) – Pițigoi 47′, Mancaș 63′, Pădurariu 79′, Kayondo 90+2′ / Ștefan 40′, Precup 82′
Marți, 6 octombrie, ora 14:30 – AFC Unirea 1924 – ACS Viitorul Şelimbăr 0-2 (0-0) – Neacșa 78′, Cîrstean 90+2′
Marți, 6 octombrie, ora 14:30 – CSM Alexandria – CSM Slatina 0-3 (0-1) – Vlada 18′, 55′, Stan 88′
Marți, 6 octombrie, ora 14:30 – SC Popeşti-Leordeni – AFC Progresul 1944 Spartac 0-1 (0-0) – Brocea 90+3′
Marți, 6 octombrie, ora 14:30 – AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-2 (0-1) – Bauza 11′, Pintea 90′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea 6-3 (4-2) – Ștefănescu 7′, Licu 11′, Tudorică 32′, 39′, Ionică 77′, Martin 83′ / Zaina 23′, 74′, Mihai 34′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – ACS Mostiştea Ulmu – AFC Unirea 04 Slobozia 3-1 (2-1) – Romanescu 11′, Stoian 40′, Roșu 90+4′ / Dumbrăvean 13′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei 4-0 (4-0) – Vîlceanu 10′, Sava 21′, Zamfir 29′, 45′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007 0-2 (0-0) – Lemac 80′, 83′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – ACS Hușana Huși – CS Ştiinţa Miroslava 2-1 (1-0) – Sahrum 28′ (penalty), Agbleta 53′ / Pipoș 50′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Aerostar Bacău – 3-0 la masa verde
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava 2-0 (1-0) – Păiuș 30′, Tutuță 76′ (penalty)
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov 3-5 – după penalty-uri (0-1, 1-1, 2-4) – Petre 82′ / Răchișan 37′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – CS Afumaţi – CS Concordia Chiajna 2-3 (1-2) – Alexe 3′, Avram 48′ / Vârtej 12′ (autogol), Dumitru 30′, 72′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – CS Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S. 6-5 – după penalty-uri (0-0, 2-2, 4-3) – Neacșu 89′, 90+4′ / Ciucă 63′, 90+3′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – U Craiova 1948 SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 6-4 după penalty-uri (1-0, 1-1, 5-3) – Campagno 45+1′ / Astafei 80′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin 1-2 (0-0) – Caba 55′ / Pop 65′ (penalty), Ban 83′
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30 – CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea 0-3 la masa verde
Joi, 8 octombrie, ora 14:30 – ACSO Filiaşi – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2-0 (2-0) – Buțurcă 25′, Lupu 36′
Joi, 8 octombrie, ora 17:30 – FC Unirea Dej – AS FC Universitatea Cluj 0-2 (0-1) – Ribeiro 16′, Pop 49′

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here