Liga 3 | Rezultatele complete ale etapei a șasea!

0

Etapa cu numărul șase a avut loc la finalul săptămânii trecute. N-au fost prea multe surprize, dar am avut un duel interesant în „Groapă”, între Dinamo II și Rapid II, încheiat cu scorul de 3-2.

Rezultatele etapei a șasea:
Seria 1:
Dante Botoșani-Bucovina Rădăuți 1-3 (1-2) – Merticariu 40′ / Stoian 11′, Ciobanu 25′, Florescu 83′
Șomuz Fălticeni-Ceahlăul Piatra Neamț 0-1 (0-1) – Matei 39′
Hușana Huși-Știința Miroslava 0-2 (0-1) – Săvoaia 9′, Florean 61′
Bradu Borca-Foresta Suceava 1-3 (1-0) – Șerban 35′ / Marin 55′, Martin 64′, Celeadnic 80′
Juniorul Vaslui-CSM Pașcani 3-0 (2-0) – Gherase 8′, Chiorean 16′, Cracea 60′

Seria 2:
Sporting Liești-Dacia Unirea Brăila 2-1 (1-0) – Grigoraș 17′, Lupu 80′ / Shedrack 48′
Oțelul Galați-CSM Bacău 4-0 (2-0) – Neagu 11′, Gavrilă 20′, Nica 63′, Cireș 83′
Sportul Chiscani-CS Făurei 1-1 (1-0) – Vartolomei 30′ / B. Nicoliță 66′
CSM Râmnicu Sărat-CSM Focșani 0-2 (0-1) – Taciuc 5′, Ghenovici 88′ (penalty)
Avântul Valea Mărului-Viitorul Ianca 0-0 (0-0)

Seria 3:
Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați 0-4 (0-3) – Dedu 1′, 9′, 26′, Lupuleț 83′
CSM Oltenița-Axiopolis Cernavodă 0-1 (0-1) – Cheia 32′
Înainte Modelu-Mostiștea Ulmu 0-1 (0-1) – Romanescu 44′
SC Popești Leordeni-Gloria Albești 1-0 (1-0) – Toma 18′
Viitorul Constanța II-Agricola Borcea nu s-a disputat

Seria 4:
FCSB II-Metalul Buzău 4-2 (2-0) – Cană 7′, Moldovan 45′, Enache 48′, Botezatu 87′ / Pavel 54′, 60′ (penalty)
Dinamo II-Rapid II 3-2 (2-1) – Gueye 12′ (penalty), 36′, Crețu 80′ (penalty) / Catrici 18′ (penalty), Georgescu 72′
Dinamo II: Eșanu – Zamfir (Curea 58′), Țapurin, Bejan, Amzar, Stan, Diniță (Garcia Asis 90′), Crețu, Borcea (Pavel 46′), Ionescu (Penescu 70′), Gueye (Iglesias Hidalgo 46′). Rezerve neutilizate: Mitrovic, Bordușanu, Stelea, Sin
Rapid II: Bădescu – Catrici, Ignat, Gheorghe (Nițu 85′), Georgescu, Grigore (Nae 67′), Dragomir, Finică (Ghinet 46′), Bradu, Gogan (Dumitrescu 46′), Despa (Toma 46′). Rezerve neutilizate: Gheorghiu, Neacșu, Culda, Iova
FC Voluntari II-CS Balotești 3-0 (0-0) – Anderson 50′, Badea 67′, Dorobanțu 74′ (penalty)
Progresul Spartac-CS Tunari 1-2 (0-0) – Milea 66′ / Teleru 48′, Mihai 89′
Progresul: Jipa – Vlad, Alexandrescu, Parfeon, Lixandru, Matei, Petcu, Grigore, Milea, Radu, Cazaciuc. Rezerve: Voican, Matei, Ion, Cârlig, Dițu, Jianu, Brocea, Panciu, Ohaci
CS Tunari: Ciobanu – Ciortan, Tudose, Iordache, Filip, Barabaș, Popa, Oșca, Potecea, Teleru, Neg. Rezerve: Slabu, Ghile, Mocanu, Gheorghe, Ganea, Dumitru, Mihai, Vasile, Ivașcu
CSA Steaua București-Concordia Chiajna II 2-0 (0-0) – Pacionel 47′ (penalty), Nicolae 90+4′
CSA Steaua: Mușat – Neagu, Beța, Bactăr, Mihăescu, Vlad, Pacionel, Nițu, Neagoe, Ilie, Elek
Chiajna II: Isvoranu – Piper, Atomei, Vișan, Ovidiu, Cîrjan, Ciucurean, Ivan, Mateescu, Pintilie, Cocoș

Seria 5:
Astra II-Kids Tâmpa Brașov 1-2 (1-2) – Brăilă 41′ (penalty) / Kerekes 13′, 30′
Corona Brașov-AFC Odorheiul Secuiesc 1-0 (0-0) – Drăgoi 76′
Sepsi Sfântu Gheorghe II-Olimpic Cetate Râșnov 0-0 (0-0)
KSE Târgu Secuiesc-SR Brașov 2-3 (0-2) – Tanko 66′, 90+2′ / Popa 13′, 28′ (ambele penalty), Cenk 50′
CS Blejoi-CSO Plopeni 3-2 (2-2) – Lambru 17′, Iancu 34′, 59′ / Huza 38′, Butufei 41′

Seria 6:
Unirea Bascov-Vedița Colonești 2-1 (0-1) – Călin 62′, Teodorescu 83′ / Dalu 26′
Universitatea Craiova II-ACSO Filiași 0-1 (0-1) – Săulescu 42′ (penalty)
Academica Clinceni II-FC Pucioasa 0-1 (0-1) – Iamandache 15′
Sporting Roşiori-Flacăra Moreni 0-0 (0-0)
Petrolul Potcoava-CSM Alexandria 0-3 (0-1) – Neagu 37′, Ioana 65′, Preda 89′ (autogol)

Seria 7:
Măgura Cisnădie-Minerul Costeşti 0-1 (0-0) – Rădulescu 77′
Gaz Metan Mediaş II-CSM Deva 3-2 (0-1) – Mateș 72′, Danciu 80′, Jica 90′ (penalty) / Ghighilicea 44′, 47′
Flacăra Horezu-Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-3 (2-0) – Popa 18′, Preda 39′, Moldovan 82′ / Roncea 51′, Bubuioc 53′, 87′
Jiul Petroşani-Viitorul Dăeşti 2-2 (2-1) – Matei 24′, 45+1′ (penalty) / Pîrvu 25′, Neacșu 69′
FC Hermannstadt II-Viitorul Şelimbăr nu s-a disputat

Seria 8:
ACS Poli Timişoara-Progresul Ezeriş 2-0 (1-0) – Dincă 36′, Sporin 61′
Şoimii Lipova-CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-1 (0-0) – Prună 70′ (penalty) / Mancaș 90+2′ (penalty)
Gloria Lunca Teuz Cermei-Fortuna Becicherecu Mic 3-0 (1-0) – Ivan 14′, Sabău 64′, Iuga 85′
Avântul Periam-Crişul Chişineu Criş 1-4 (1-1) – Gălățan 7′ / Sulea 23′, Modan 61, 63′, Bobu 85′ (autogol)
Progresul Pecica-CSC Dumbrăvița 0-1 (0-0) – Făgărășanu 23′

Seria 9:
Unirea Ungheni-CS Ocna Mureş 2-1 (1-0) – Bucur 15′, Caliani 84′ / Socaci 82′
CSO Cugir-Sticla Arieşul Turda 2-1 (1-1) – Goronea 40′, Lupu 56′ / Hetea 45+2′
AFC Unirea 1924-Avântul Reghin 1-4 (1-2) – Giurgiu 13′ (penalty) / Murar 9′, 68′ (ambele penalty), Bujor 38′, Covaciu 90+4′
Sănătatea Cluj-Industria Galda și Unirea Dej-CS Hunedoara nu s-au disputat

Seria 10:
FC Gloria Bistrița-SCM Zalău 0-4 (0-1) – Petra 45′, 49′, Patca 56′ (autogol), Forna 90+4′
Sportul Şimleu Silvaniei-Luceafărul Oradea 2-1 (2-0) – Pop 4′, Mansour 24′ / Ban 48′
CSM Satu Mare-Someşul Dej 0-1 (0-0) – Tincău 64′ (autogol)
Progresul Şomcuta Mare-CA Oradea 2-4 (1-1) – Balmoș 31′ (penalty), Bușică 56′ / Panti 41′, Lezeu 50′, Letan 58′ (penalty), Dobrescu 90+1′
CSC Sânmartin-Minaur Baia Mare nu s-a disputat

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here