Federația Română de Fotbal a anunțat programul de desfășurare al meciurilor din Cupa României la fotbal masculin, faza optimilor de finală.

• Meciurile vor fi transmise la TV pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport+

Faza optimilor de finală din Cupa României se dispută într-o singură manșă, disputată pe terenul echipei mai slab cotate în sezonul precedent. În cazul unui rezultat de egalitate după 90 de minute, se vor desfășura două reprize de prelungiri, apoi se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Cel mai așteptat duel este cel dintre Dinamo și FCSB, câștigătoarea ediției precedente, după o finală cu Sepsi Sf. Gheorghe. Partida este programată miercuri, de la ora 20:30, pe arena din Ștefan cel Mare.