România U19, victorie în fața selecționatei similare a Israelului

0

Echipa națională U19 a României a învins marți seară, la Mogoșoaia, echipa similară a Israelului, într-un meci amical. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză.

România U19 a trecut de Israel U19 cu 2-0 (2-0), într-un meci de verificare susținut marți seară la Mogoșoaia. Ambele goluri au fost marcate de Luca Andronache, primul în minutul 11, dintr-un penalty obținut de Ștefan Bodișteanu, iar al doilea în minutul 25.

România U19-Israel U19 2-0 (2-0)
România U19: Borbei – Pîrvulescu (46′ Ciobanu, 65′ Ciontea), Sîrbu (cpt.), Ignat (46′ Nicolae), Lazăr – Pandele (65′ Pintilie), Popescu (60′ Trifan) – Negoescu (46′ Niță), Ilie (46′ Covalciuc), Bodișteanu (60′ Tudor) – Andronache (60′ Chirițoiu). Rezerve neutilizate: Aldescu, Amzar. Antrenor: Adrian Văsâi
Israel U19: Erlich – Shafiki (46′ Balson), Fucs (46′ Lemkin), Edri (60′ Revivo), Maatook – Kancepolski (46′ Kravs), Mutcha (60′ Maman) – Ifrach (60′ Lugasi), Cohen (46′ Oshmandi), Turgheman (cpt.) – Alturi (77′ Abarghil). Rezerve neutilizate: Eliyahu, Gliklich, Archel. Antrenor: Ofir Haim

Al doilea meci amical dintre cele două echipe va avea loc joi, 5 august, de la ora 21:00, tot la Mogoșoaia.

sursă foto: frf.ro