21.00 echipele isi fac aparitia pe teren.

Steaua ii are in teren pe: Florin Nita (Portar), Cornel Rapa, Catalin Carp, Alin Tosca, Guilherme Sitya (Fundasi), Jugurtha Hamroun, Aymen Tahar, Ionut Nragu, Rares Enceanu, Gabriel Iancu ( Mijlocasi), Alexandru Tudorie (Atacant). Antrenor, Mirel Radoi.

CFR Cluj incepe cu: Mihai Minca (Portar), Daniel Filipe, Ionut Larie, Andrei Tinc,  Mario Jorge ( Fundasi), Adrian Paun, oliveira Lopez, Andrei Muresan Davide Petruci (Mijlocasi), Bruno De Azevedo si Nelut Rosu in atac. Antrenor este Francisc Dican.

Secunda 42: Gol anulat Stelei pe motiv de offside. Pasa in adancime pentru Tudorie care finalizeaza cu un sut la coltul scurt, insa a fost semnalizat in offside.

Minutul 2: bara Steaua, centrare din partea stanga a terenului, reluata din cadere de Ionut Neagu.

Minutul 16: GOOOL, CFR Cluj. Cfr deschide scorul prin Tiago Lopez, dupa o interceptie nereusita a fundasului Stelei, finalizand pe sub Nita.

Minutul 25: Ocazie Steaua. Iancu suteaza de la 25 de metri, insa mingea trece peste poarta lui Minca.

Minutul 26: Cartonas galben Steaua. Guilherme primeste cartonasul galben dupa un fault ce a intrerupt un atac periculos al CFR-ului.

Minutul 32: Ocazie mare Steaua. Iancu a reluat cu, capul din centrul careului o centrare de pe partea dreapta, insa nu a nimerit spatiul portii.

Minutul 33: Ocazie Steaua. Rapa reia din voleu din interiorul careului, un corner executat din partea stanga a terenului.

Minutul 39: Cartonas galben Steaua. Tosca primeste cartonasul galben dupa o intrare tare la mijlocul terenului, dupa ce si-a prelungit prea mult mingea.

Minutul 43: Ocazie Steaua. Sut frumos al lui Enceanu, retinut insa de Minca cu un plonjon spectaculos.

3 minute de prelungire aratate de la margine, pentru o prima repriza, nu foarte prietenoasa cu spectatorii aflati in tribune

Minutul 46: Ocazie Mare CFR. Jucatorul oaspetilor, a scapat singur spre poarta lui Nita, insa a finalizat slab

Pauza 0-1: S-a terminat prima repriza. CFR intra la cabine cu un avantaj minim.

A inceput repriza repriza a 2-a: fiecare echiapa face cate o schimbare.

– La Steaua a iesit Gabriel Iancu si a intrat Razvan Gradinaru.

– La CFR a iesit Stelian Rosu si a intrat Lopez Santamaria.

Minutul 56: Schimbare Steaua. Iese din teren Catalin Carp, in locul lui intra debutantul Sony Alcenat.

Minutul 58: GOOOL Steaua. Tudorie inscrie dupa centrarea noului intrat, Sony Alcenat.

Minutul 62: Schimbare CFR Cluj. Vitor Goncalves, intra in locul lui Adrian Paun.

Minutul 69: Cartonal galben CFR Cluj. Mario Jorge vede cartonajul galben dupa o intrare tare asupra lui Gradinaru, in banda dreapta.

Minutul 73: Cartonaj galben CFR Cluj. Portarul oaspetilor, Minca, vede cartonasul galben, dupa ce a retinut o pasa venita din partea unui coechipier.

Minutul 78: Ocazie mare Steaua. Tosca reia cu, capul o centrare venita din corner, respinsa spectaculos de Minca peste bara transversala.

Minutul 79: Schimbare Steaua. Iese din teren Rares Enceanu si intra tanarul Vlad Mihalcea.

Minutul 81: Ocazie mare Steaua. Noul intrat, Vlad Mihalcea, suteaza din careu la coltul lung, mingea trecand milimetric pe langa poarta.

Minutul 86: Schimbare CFR Cluj. Felipe Guterres intra in locul lui Andrei Muresan.

Minutul 89: Cartonas galben CFR Cluj. Noul intrat, Guterres, vede cartonasul galben dupa o intrare intarziata asupra tanarului Mihalcea.

A 2-a repriza este prelungita cu 4 minute.

Minutul 90+3: Ocazie mare CFR Cluj. Sut superb al lu Goncalvez, din 19 metri care se opreste in vinclul portii aparate de Nita.

S-a incheiat partida. Scorul inregistrat pe tabela la finalul partidei a fost 1 – 1, dupa o partida frumoasa oferita de ambele echipe