Chindia Târgovişte a trecut cu brio primul test de pregătire din această vară. Băieţii lui Viorel Moldovan au întâlnit sâmbătă, la Centrul Naţional de Fotbal Buftea, pe CS Afumaţi, formaţie cu care se vor confrunta şi în noul sezon al Ligii a 2-a. Echipa din Târgovişte s-a impus cu 2-1, 0-1 la pauză. Golurile victoriei au fost înscrise de Cristian Neguţ şi Cristian Cherchez. Pentru ilfoveni a punctat Mugurel Dedu.

În prima parte a testului, ilfovenii au reuşit să înscrie aproape înainte de pauză. Mugurel Dedu a marcat în minutul 42. După reluare, Chindia a reuşit destul de repede să egaleze, prin Cristian Neguţ (55) şi să preia conducerea cu golul lui Cristian Cherchez (67).

Următorul meci de pregătire pentru elevii lui Viorel Moldovan va avea loc vineri 13 iulie cu începere de la ora 11.00, tot la baza FRF de la Buftea, împotriva lui CS Balotești.