Dinamo a câștigat meciul amical disputat miercuri în compania divizionarei secunde Astra Giurgiu, scor 2-1.

Meciul amical disputat la Ploiești, pe stadionul „Conpet”, a început cu două goluri rapide marcate de dinamoviști, prin Ahmed Bani, în minutul 11, și prin Deian Sorescu, în minutul 22. Pentru giurgiuveni a punctat Claudiu Dragu, în minutul 23, după o gafă a portarului Mihai Eșanu.

A fost al doilea test soldat cu victorie pentru formația lui Mircea Rednic în ultima săptămână, după triumful cu FC Buzău, scor 3-2. Următorul meci oficial al lui Dinamo este programat luni, împotriva revelației FC Voluntari.

Echipa de start a lui Dinamo în amicalul cu Astra: Eşanu – Gluhakovic, R. Popa, A. Radu, Kainourgios – Sorescu, Al. Răuţă, C. Matei, Bani – Vestenicky, Ivanovski.
În repriza secundă au mai jucat: Fara (Chioveanu, 80) – G. Creţu, Giafer, R. Grigore, A. Radu (C. Grigore, 65) – Borduşanu, Itu, S. Filip, Mihaiu – Ţîră, Măgureanu (Curea, 80).