Manchester City este lider cu un avans de 11 puncte în campionatul de fotbal al Angliei, după ce s-a impus cu 2-1 pe terenul rivalei Manchester United, duminică, într-un meci din etapa a 16-a.

David Silva (minutul 43) și Nicolas Otamendi (45) au marcat pentru City, care a fost echipa mai bună. Marcus Rashford a fost autorul golului lui United (45+2).

Portarul Ederson a salvat-o pe City în minutul 84 în fața lui Lukaku și Mata. În al patrulea minut de prelungire a fost rândul goalkeeperului David De Gea să îi salveze pe „diavolii roșii”.

Newcastle United — Leicester City 2-3
Au marcat: Joselu 4, Dwight Gayle 73, respectiv Riyad Mahrez 20, Demarai Gray 60, Ayoze Perez 86 autogol
Huddersfield Town — Brighton and Hove Albion 2-0
A marcat: Steve Mounie 12, 43

Burnley — Watford 1-0
A marcat: Scott Arfield 45
Cartonaș roșu: Marvin Zeegelaar (Watford, 39)

Crystal Palace — Bournemouth 2-2
Au marcat: Luka Milivojevic 41 pen, Scott Dann 44, respectiv Jermain Defoe 10, 45+3
Penalty ratat: Christian Benteke (Crystal Palace, 90+3)

Swansea City — West Bromwich Albion 1-0
A marcat: Wilfried Bony 81

Tottenham Hotspur — Stoke City 5-1
Au marcat: Ryan Shawcross 21 autogol, Son Heung-Min 53, Harry Kane 54, 65, Christian Eriksen 74, respectiv Ryan Shawcross 80
West Ham United — Chelsea 1-0
A marcat: Marko Arnautovic 6

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!