Manchester City, liderul detaşat din Premier League, a suferit prima înfrângere din actualul sezon al campionatului de fotbal al Angliei, 3-4 cu Liverpool, în deplasare, duminică, în etapa a 23-a.

”Cormoranii” au avut o perioadă de graţie în repriza secundă, cu trei goluri consecutive în nouă minute, care au tranşat soarta partidei. Echipa antrenată de Guardiola a încercat să revină, a punctat de două ori în ultimele zece minute, dar nu a mai avut timp să smulgă egalarea, notează Agerpres.

Alex Oxlade-Chamberlain (9), Roberto Firmino (59), Sadio Mané (61) şi Mohamed Salah (68) au înscris pentru Liverpool, iar pentru Manchester City au marcat Leroy Sané (40), Bernardo Silva (84) şi Ilkay Gundogan (90+1).

Luni va avea loc ultimul meci al rundei, Manchester United – Stoke City.

Manchester City ocupă primul loc, cu 62 puncte, urmată de Manchester United, 47 puncte (22 jocuri), Liverpool FC, 47 p, Chelsea FC, 47 p, Tottenham Hotspur, 44 p, Arsenal, 39 p, etc.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!