Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic a avut un debut fulminant la Los Angeles Galaxy, sâmbătă, în liga nord-americană de fotbal (MLS), cu două goluri marcate în ultimele 20 de minute, care au adus victoria echipei sale cu scorul de 4-3 în faţa rivalei locale Los Angeles FC.

El a intrat în minutul 70 al partidei de sâmbătă, la scorul de 2-3, dar a reuşit să încline balanţa în favoarea formaţiei sale, prin golurile marcate în min. 77, cu un şut de la circa 35 de metri, după o degajare greşită a portarului Tyler Miller, şi 90+1, cu capul, din centrarea lui Ashley Cole.

Los Angeles FC a condus cu 3-0, prin golurile marcate de mexicanul Carlos Vela (5, 26) şi autogolul lui Daniel Steres.

În Conferinţa de Vest, Vancouver Whitecaps ocupă primul loc, cu 10 puncte (5 jocuri), urmată de Los Angeles Galaxy, 7 p (4 j), Sporting Kansas City, 7 p (4 j), Los Angeles FC, 6 p (3 j), etc.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!