Dinamo a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1, în runda cu numărul 12 din Superligă. A fost un meci special pentru fanii dinamoviști de pe Arena Națională, dedicat memoriei lui Cătălin Hîldan.

Au trecut 24 de ani de la moartea lui Cătălin Hîldan, „Unicul Căpitan” dinamovist. Aproximativ 10.000 de suporteri au venit pe Arena Națională pentru a-i cinsti memoria.

Într-o atmosferă emoționantă, Dinamo a deschis scorul în minutul 10, când Abdallah a profitat de pasul greșit la ofsaid făcut de Morgan. CFR Cluj a căutat egalarea, ea venind în minutul 58, prin Bîrligea.

Cel mai intens moment al serii s-a petrecut în minutul 74. Ovidiu Hațegan a oprit jocul timp de un minut. Tot stadionul s-a ridicat în picioare și a scandat numele lui Cătălin Hîldan, moment care l-a emoționat până la lacrimi pe antrenorul Ovidiu Burcă.

Dinamo a pus capăt seriei de 4 înfrângeri consecutive, dar rămâne penultima în Superligă, cu 9 puncte. CFR Cluj ocupă poziția secundă, cu 26 de puncte, 3 mai puține decât liderul FCSB.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!