Clubul Sportiv al Armatei Steaua București s-a impus în deplasarea contra lui FC Hermannstadt, scor 1-0.

Hermannstadt era singura echipă neînvinsă din Liga 1, până la meciul cu Steaua. Elevii lui Daniel Oprița s-au autodepășit și au câștigat datorită golului marcat în minutul 53 de Vasile Buhăescu.

Cu cele 3 puncte obținute, „militarii” și-au consolidat locul de play-off. Sunt momentan pe 6, cu 25 de puncte.

Metaloglobus, victorie cu Brăila

Și cealaltă reprezentantă a Bucureștiului în liga secundă, Metaloglobus, s-a impus în runda cu numărul 12, 2-1 împotriva codașei Dacia Unirea Brăila.

După o primă repriză stinsă, gazdele au înscris prin Lucian Cazan, în minutul 61, și prin senzația Alexandru Enache. Fotbalistul în vârstă de doar 20 de ani a ajuns la 5 reușite stagionale.