FC Buzău și FC Brașov au remizat, scor 1-1, în primul meci disputat în anul 2023 în liga secundă.

Doar trei etape au rămas de disputat din sezonul regulat al ligii secunde. Gloria Buzău și FC Brașov, formații care speră la o poziție de play-off, s-au încurcat reciproc în primul meci din 2023.

Într-o atmosfera caldă, pe Municipalul din Buzău, gazdele au deschis scorul în minutul 34, prin brazilianul Dudu. Oaspeții pregătiți de Dan Alexa au egalat în prelungirile partidei, prin Mitrov.

Echipele din FC Buzău – FC Brașov:

• FC Buzău: R. Stoian – Oteliță, Vîrtej, Wiktorski, Sălceanu – Gaitan, A. Lopez, Greu, Dudu –  V. Angelov, V. AlexandruRezerve: D. Rusu – Trebotic, Godwin, Boiciuc, Val. Munteanu, Marku, Pandele, D. Lazăr, Șuteu
    Antrenor: Adrian Mihalcea

• FC Brașov: Ureche – Sorsa, Fustar, Marc, Lascu, R. Lazăr – T. Oltean, Diogo Izata, Saim – Tudor, Spătaru, M. Angelov
      Rezerve: Șt. Dobre – Dumbravă, Mitrov, M. Burlacu, Lambrinoc, Kirilenko, Vas. Constantin, Diallo, Rob. Boboc
      Antrenor: Dan Alexa