Dinamo București a fost învinsă de formația slovenă RK Gorenje Velenje cu scorul de 27-26 (9-10), sâmbătă, într-un meci din cadrul Grupei C a Ligii Campionilor la handbal masculin, în Sala Dinamo din Capitală.

Dinamo a suferit al doilea eșec consecutiv, după 28-39 cu Skjern Handbold.

Dinamo a început cu 5-1, dar slovenii au egalat și au condus în repriza a doua cu 18-15. Soarta meciului s-a decis în ultimele minute, când oaspeții au au reușit să își păstreze avantajul.

Soarta meciului s-a decis în ultimele minute, când oaspeții au au reușit să își păstreze avantajul.

Pentru Dinamo au marcat Hugo Descat 5 goluri, Vadim Gaiducenko 5, Sajad Esteki 4, Vitali Komogorov 3, Marius Mocanu 3, Răzvan Gavriloaia 2, Allahkaram Esteki 2, Novak Boskovic 1, Liviu Mironescu 1.

Elverum Handball (Norvegia) a fost învinsă acasă de danezii de la Skjern Handbold cu 32-27, iar duminică spaniolii de la Ademar Leon vor primi vizita elvețienilor de la Kadetten Schaffhausen.

Skjern Handbold ocupă primul loc, cu 4 puncte, urmată de RK Gorenje Velenje, 4 puncte, Kadetten Schaffhausen, 2 puncte, Dinamo București, 0 puncte, Elverum Handball, 0 puncte, Abanca Ademar Leon, 0 puncte,