Home Handbal CSM București, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României, dupa o victorie...

CSM București, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României, dupa o victorie cu rivala Minaur

0

CSM București a învins-o pe HCM Minaur Baia Mare cu scorul de 32-27 (15-17), vineri seara, la handbal masculin.

Jocul a avut loc la Bucuresti, in Sala Rapid, miza fiind calificarea in sferturile de finala ale Cupei.

Minaur, campioana en titre și deținătoarea Cupei României, a făcut o primă repriză excelentă, chiar daca pe foaia de joc a trecut doar 9 jucatori. La pauza, scorul a fost 17-15 pentru baimareni, dupa ce ei au condus si la 5 goluri, 12-7!

CSMB a egalat după pauză, 18-18 (34), iar apoi a venit la controlul jocului.

In cele din urmă, CSM a obținut o victorie clară, cu 32-27.

Cel mai bun marcator al lui Minaur a fost bosniacul Karacic, cu 11 goluri.

În sferturile de finală ale Cupei s-au mai calificat Dinamo București, Steaua Alexandrion București, AHC Dunărea Călărași, HC Odorhei, HC Dobrogea Sud, CS HC Adrian Petrea Reșița și CSM Ploiești.