CSA Steaua a învins-o pe rivala Dinamo, scor 25-14, în derby-ul etapei a 4-a a Ligii Naționale de rugby.

Arena din Ghencea a găzduit vineri un nou derby între Steaua și Dinamo, de această dată la rugby. „Câinii” au condus la pauză, scor 11-8, dar nu au mai reușit niciun eșec în partea secundă și s-au recunoscut învinși.

Sportivii cheamă spectatorii la meciuri

„Mă așteptam la un meci foarte greu, ne-am pregătit pentru această etapă. Eu zic că această victorie este foarte dulce. Știam strategia, ei nu aveau banca atât de bună ca noi pentru repriza secundă. Pentru noi, fiecare meci cu Dinamo este ca o finală.

Mi-aș dori să vină lumea, nu neapărat cei din galerie, să vină oamenii din sport. E păcat de acest stadion. Pot să mă uit la fiecare meci în tribună și să văd aceiași oameni, familia, prietenii. Ne-am bucura să vedem și lume nouă.

A fost o zi frumoasă, ora bună, ne așteptam să fie mai multă lume. Noi ne bucurăm cu cei care au venit azi la meci”, au fost concluziile trase de Florin Surugiu (38 de ani), mijlocașul la grămadă al celor de la Steaua.