SCM Craiova a debutat cu o victorie în grupele FIBA Europe Cupe la baschet masculin, 70-61 în fața celor de la CSO Voluntari.

Într-o atmosferă electrizant în sala Polivalentă din Craiova, oltenii s-au încălzit mai greu și s-au văzut conduși cu 13-15 după primul sfert. Defensiva a funcționat la parametri ideali în continuare, iar Craiova s-a impus cu 70-61.

Punctele gazdelor au fost reușit de Watson (15), Hopkins (14), Flannigan (12), Edwards (9), Palmi (6), Voinescu (3), Coconea (3), Tibirnă (3), Nikolic (2). Pentru CSO Voluntari au contribuit Torok (17), Tohatan (11), Plahinic (8), Gotcher (7), Cotton (6), Larrier (5), Moore (3) și Thompson (3).

În celălalt meci din grupă Norkoping a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Craisheim Merlins, scor 93-87.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!