CFR Cluj şi FCSB au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), duminică seara, în Gruia, într-un meci din etapa a doua a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Liderul a deschis scorul prin Juan Emanuel Culio (38 – penalty), după un henţ comis în propriul careu de Romario Benzar, iar francezul Harlem Gnohere a restabilit egalitatea în prelungiri (90+1).

FCSB a avut o bară, prin Constantin Budescu (42), cu un şut din voleu de la mare distanţă.

Clujenii au ratat ocazii mari de gol prin George Ţucudean (59) şi Ciprian Deac (80), iar FCSB a avut şansa victoriei în ultimul minute (90+8), dar Arlauskis a respins şutul expediat de Dennis Man la colţul scurt.

FCSB nu a pierdut de nouă etape, în care a înregistrat şase victorii şi trei egaluri.

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, A. Muresan, Vinicius, Peteleu – Hoban, Djokovici, Culio – Deac, Omrani, Tucudean.
Rezerve: Vatca, Luchin, Al. Vlad, L. Rus, Costache, Mailat, Al. Ionita II.
Antrenor: Dan Petrescu.

FCSB: Balgradean – Benzar, Gaman, Planici, Momcilovici – Pintilii, J. Morais – Man, Budescu, Teixeira – Alibec.
Rezerve: A. Vlad, Balasa, Fl. Coman, Ov. Popescu, C. Tanase, Gnohere, Fl. Tanase.
Antrenor: Nicolae Dica.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!