Liga 3 | Progresul a pierdut două puncte mari, acasă cu Chiajna II! Afumați defilează în Seria 3, Minaur a făcut scor cu Oradea, Oțelul a egalat în prelungiri pe CSM Focșani

0

Ziua de sâmbătă a Ligii 3 a decurs conform planului, în condițiile în care o singură partidă nu s-a disputat, respectiv Progresul Ezeriş – Crişul Chişineu Criş, deoarece medicul nu a fost prezent la teren, iar gazdele pierd meciul cu 3-0 la „masa verde”.

Am avut însă o surpriză în Seria 4, acolo unde Progresul Spartac și Concordia Chiajna II au remizat, 2-2, deși gazdele au dominat meciul și au ratat ocazii importante de gol. În Seria 3, CS Afumați a trecut lejer de Cernavodă, 4-0, în timp ce scorul zilei vine de la Baia Mare, unde Minaur a învins pe Oradea cu 5-1.

Rezultatele și programul etapei a patra:
Seria 1:
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Dante Botoşani – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-3 (0-1) – Mateciuc 36′, 56′, Curpăn 46′
Sâmbătă, ora 15:00 – CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava 2-0 (2-0) – Stoian 2′, 45′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava 3-2 (1-0) – Toukam 35′, Padovei 61′, 87′ / Marin 52′, 90+2′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Hușana Huși – CSM Paşcani 3-0 (1-0) – Agrigoroaie 43′, Gârdea 69′, Agbleta 74′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Bradu Borca – CS Sporting Juniorul Vaslui 0-2 (0-1) – Hagiu 8′, Rusu 59′

Seria 2:
Vineri, ora 15:00 – ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei 5-1 (3-0) – Petre 23′, Batchabi 33′, Lungu 38′, Ioniță 62′, Duțu 75′ / Banu 89′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Sporting Lieşti – CSM Bacău 2-0 (0-0) – Grigoraș 73′, Iancu 83′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Sportul Chiscani – CS Viitorul Ianca 1-1 (1-0) – Ciocan 17′ / Necoară 68′ (penalty)
Sâmbătă, ora 15:00 – CSM Râmnicu Sărat – CS Avântul Valea Mărului 2-0 (1-0) – Mihalache 27′, Roman 57′
Sâmbătă, ora 18:00 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 1-1 (0-0) – Matei 90+1′ (penalty) / Lemac 49′

Seria 3:
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Recolta Gheorghe Doja – AS FC Agricola Borcea 1-4 (0-0) – Holtea 90′ (penalty) / Robu 46′, 84′, Văduva 60′, Zaina 75′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Afumaţi – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 4-0 (2-0) – Dedu 5′ (penalty), Dragu 13′, 66′, Buduroi 82′
Sâmbătă, ora 15:00 – Viitorul Constanţa II – ACS Mostiştea Ulmu 0-0 (0-0)
Sâmbătă, ora 15:00 – ACSM Olteniţa – CS Gloria Albeşti 0-4 – Ștefan (2), Beșleagă, Ioloț
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Înainte Modelu – SC Popeşti-Leordeni 3-1 (1-0) – Mitu 45′, Gheorghe 63′ (penalty), 72′ / Nechita 90+1′

Seria 4:
Vineri, ora 15:00 – CS Baloteşti – CS Tunari 0-1 (0-1) – Mihai 38′ (penalty)
CS Balotești: Iordan – Ene, Flămânzeanu, Neagu, Filip, Aldea, Apostol, Drăgan, Voinea, Popescu, Burlacu. Rezerve: Niculescu, Niță, Duțu, Ciobanu, Stemate, Iliescu, Nicolae, Tîrnăcop, Sereteanu
CS Tunari: Slabu – Ciortan, Iordache, Ghile, Mocanu, Oșca, Popa, Godin, Mihai, Neg, Potecea. Rezerve: Ciobanu, Dumitru, Vasile, Ivașcu, Barabaș, Gheorghe, Ganea, Paterău, Constantin
Vineri, ora 15:00 – FCSB II – Rapid București II 4-1 (2-0) – Horșia 17′, 45′, Moldovan 55′, Halep 89′ / Dumitrescu 78′
Vineri, ora 15:00 – Dinamo II – CSA Steaua 1-3 (0-3) – Crețu 86′ (penalty) / Wallace 11′, 32′, Nicolae 44′
Dinamo II: Eșanu – Oltay, Țone, Bejan, Mitran, Bordușanu, Crețu, Stan, Lazăr, Șerban, Spînu. Rezerve: Mitrovic, Balcan, Zamfir, Curea, Diniță, Penescu, Sin
CSA Steaua: Bărbălău – Bactăr, Ilie, Wallace, Călințaru, Enceanu, Bărbulescu, Răsdan, Nicolae, Zaharia, Antohi. Rezerve: Nițu, Băjenaru, Neagoe, Udeanu
Sâmbătă, ora 15:00 – Voluntari II – AFC Metalul Buzău 2-1 (0-0) – Voinescu 59′, 72′ / Zamfirescu 82′
Sâmbătă, ora 15:00 – AFC Progresul 1944 Spartac – CS Concordia Chiajna II 2-2 (1-1) – Vlad Petruț 20′, Grigore 84′ / Constantin 13′, Stănică 65′
Progresul Spartac: Voican – Alexandrescu, Vlad P., Parfeon, Lixandru, Pacionel, Grigore, Petcu, Milea (Matei 67′), Cazaciuc (Radu 46′), Bodea (Ion 67′). Rezerve: Jipa, Dițu, Brocea, Ohaci, Cârlig, Pancisin
Concordia Chiajna II: Chesneau – Bonteanu, Stănică, Pintilie, Mateescu, Marin (Voicu 22′), Piper (Dabă 76′), Călin (Stănescu 64′), Atomei, Nica (Vasiliu 76′), Constantin. Rezerve: Duță, Mitrea, Flisc

Seria 5:
Vineri, ora 15:00 – AFC Astra II – ACS SR Municipal Braşov 2-2 (1-2) – Zaharia 11′, 81′ / Fekete 1′, Popa 4′ (penalty)
Vineri, ora 15:00 – ACS Kids Tâmpa Braşov – CSO Plopeni 1-3 (0-2) – Kerekes 65′ (penalty) / Dumitrașcu 1′, Marinescu 37′, Vlad 90+5′
Vineri, ora 15:00 – CSM Corona Braşov – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe II 2-0 (1-0) – Cristescu 39′ (penalty), Nicolau 63′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS KSE Târgu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc 2-1 (1-1) – Kanyo 27′, Popa 56′ / Turcu 32′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Blejoi – ACS Olimpic Cetate Râşnov 2-0 (1-0) – Munteanu 12′, Lambru 54′

Seria 6: 
Vineri, ora 15:00 – ACS Unirea Bascov – ACSO Filiaşi 1-2 (0-1) – Călin 76′ / Fotescu 19′, Vaștag 56′
Vineri, ora 15:00 – ACS Vediţa Coloneşti M.S. – CSM Flacăra Moreni 0-0 (0-0)
Vineri, ora 15:00 – Academica Clinceni II – CSO Petrolul Potcoava 1-1 (0-0) – Șușu 78′, Cârstea 85′
Sâmbătă, ora 15:00 – Universitatea Craiova II – AS FC Pucioasa 2-2 (2-1) – Burlacu 8′, Danciu 33′ / Țilică 20′, Lungureanu 71′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria 1-1 (1-1) – Neaga 14′ (penalty) / Neagu 19′

Seria 7:
Vineri, ora 15:00 – AFC Hermannstadt II – ACS Minerul Costeşti 4-3 (1-3) – Șter 12′, 62′, Șulea 54′, Lascu 90+4′ / Vlădoi 2′, Mihalcea 27′, 40′
Vineri, ora 15:00 – CS Măgura Cisnădie – Gaz Metan Mediaş II 2-2 (1-1) – Bratima 6′, Stelea 85′ (penalty) / Negrea 45+3′, Jica 88′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Flacăra Horezu – ACS Viitorul Şelimbăr 1-3 (0-0) – Dobrescu 50′ / Cîrloanță 71′, Neacșa 72′ (penalty), Cîrstean 75′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – CS Viitorul Dăeşti 5-2 (4-0) – Bubuioc 15′, Avrămescu 18′ (penalty), 89′, Dănăricu 30′, Afrim 45′ / Comănescu 55′, Marian 66′
Sâmbătă, ora 15:00 – CSM Jiul Petroşani – CSM Deva 3-1 (1-0) – Matei 37′, 88′ (ambele penalty), Mazilu 78′ / Țoiu 32′ (penalty)

Seria 8:
Vineri, ora 15:00 – CS Şoimii Lipova – ACS Progresul Pecica 1-0 (0-0) – Prună 52′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Progresul Ezeriş – CS Crişul Chişineu Criş 0-3 (nu s-a disputat, gazdele nu au avut medic)
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1 (0-1) – Simedru 5′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Avântul Periam – CSC Dumbrăvița 1-1 (1-0) – Paulevici 10′ / Drăghici 90+6′ (penalty)
ACS Poli Timişoara – ACS Fortuna Becicherecu Mic nu se dispută

Seria 9:
Vineri, ora 15:00 – FC Unirea Dej – ACS Sticla Arieşul Turda 3-1 (0-0) – Rus 55′, Pop 57′, Salcău 70′ (autogol) / Hetea 86′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Hunedoara – ACS Industria Galda 2-1 (2-1) – Iacob 25′, Radicof 30′ / Cioară 20′
Sâmbătă, ora 15:00 – CSO Cugir – CSM Avântul Reghin 4-1 (1-1) – Neagu 40′ (penalty), Dușmanu 59′, 68′, Itu 74′ / Covaciu 38′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – CS Ocna Mureş 1-0 (0-0) – Tilincă 72′
Sâmbătă, ora 15:00 – AFC Unirea 1924 – CS Unirea Ungheni 2018 2-3 (0-1) – Adam 55′, Fetița 71′ / Rotaru 23′, Solymosy 83′, Caliani 90+2′

Seria 10:
Sâmbătă, ora 15:00 – CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2 (0-0) – Baciu 89′ / Onicaș 80′, Duma 86′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Minaur Baia Mare – CS Luceafărul Oradea 5-1 (2-1) – Serediuc 2′, 32′, Donca 82′, Pop 90′, Berindea 90+2′ / Gheban 14′
Sâmbătă, ora 15:00 – ACS Unu Fotbal Club Gloria – ACS FC Someşul Dej 5-3 (3-2) – Curtuiuș 5′, 64′, Nalați 13′ (penalty), Meșter 33′, Vărărean 46′ / Butta 22′, Maxin 31′, Brumă 50′
Sâmbătă, ora 15:00 – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – ACS CAO 1910 Oradea 1-1 (1-1) – Leitan 27′ / Letan 22′ (penalty)
Sâmbătă, ora 15:00 – CSM Satu Mare – CS Progresul Şomcuta Mare 4-1 (1-0) – Cadar 15′, 51′, Chitaș 49′, Barth 27′ / Nemeș 68′

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here