FC Argeș și Rapid profită de pauza competițională și dispută un meci de verificare

0
Fotbalistii rapidisti se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre AFK Csikszereda Miercurea Ciuc si FC Rapid, contand pentru Liga a-2-a Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Municipal din Miercurea Ciuc, marti 6 aprilie 2021. © FOTO:Alex Paraschiv/SPORT PICTURES

FC Argeș și Rapid București profită de pauza competițională și se vor întâlni într-un meci de verificare sâmbătă, de la ora 11:00.

FC Argeș va primi vizita lui Rapid București, sâmbătă, 4 septembrie, de la ora 11:00, la Pitești, într-un meci amical. Cele două echipe s-au întâlnit și în urmă cu o lună, în campionat, iar atunci rapidiștii au avut câștig de cauză. A fost 1-0 pentru giuleșteni, după un gol semnat de Pănoiu, în minutul 8.