• Kids Tâmpa, înfrângere la scor la Odorheiu Secuiesc

Olimpic Cetate Râșnov a reușit o victorie importantă în deplasarea de sâmbătă, de la CS Blejoi, scor 2-1 (2-1), în cadrul etapei a 8-a din Liga 3. Diego Alupoaie a deschis scorul (12), Flavius Staicu l-a majorat (37), iar Răzvan Catană a redus din handicap pentru prahoveni în prelungirile primei reprize. În a doua parte nu s-a mai marcat, astfel că râșnovenii au obșinut a doua victorie la rând în deplasare, fiind, de asemenea, neînvinși de cinci etape. Ultima înfrângere a lui Olimpic a avut loc pe 10 septembrie, pe terenul lui Sepsi OSK 2 Sfântu Gheorghe. Seria de rezultate bune i-a dus pe Poverlovici&co pe poziție de playoff în Seria a V-a. În următoarea etapă, Râșnovul va primi vizita lui AFC Odorheiu Secuiesc, lider al clasamentului.

Pe terenul harghitenilor a pierdut, în acest weekend, ACS Kids Tâmpa scor 7-1 (3-1). Unicul gol al „alb-albaștrilor” a fost înscris de Mihăilă. „Ce să mai spunem? Una vorbim și lucrăm în timpul săptămânii la antrenamente, iar când ajungem la ora meciului parcă uităm tot. Nu am avut atitudine, nu am arătat dorință, am fost mai mereu departe de adversar, al doilea la minge. Am insistat în această săptămână pe faptul că adversarul este puternic la fazele fixe, dar se pare că degeaba. Este un moment foarte dificil, unul care trebuie să ne dea de gândit. Trebuie să punem capul în pământ, să o luăm de la capăt și să reușim mai multe la jocurile următoare”, a declarat la finalul disputei, Ciprian Anghel, unul dintre antrenorii „urșilor”. În etapa următoare, Kids Tâmpa Brașov va primi vizita celor de la FC Pucioasa.

SR Brașov a pierdut partida din etapa a 8-a a Ligii a 3-a, 3-1 (0-1), după ce a condus la pauză. Sergiu Șerban a deschis scorul, în minutul 8, însă dâmbovițenii au întors după pauză, prin Tiberiu Calofir (67), Mihai Enache (74), Alexandru Iamandache (85) și Sergiu Șerban (8). Elevii lui Robert Elek rămân, astfel, pe poziția a șaptea în C5, cu 8 puncte.