Steaua a depasit CSU Craiova, scor 2-0, la primul meci de la revenirea lui Laurentiu Reghecampf pe banca gruparii campioane, in etapa cu numarul 21, din stagiunea 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Papp, minutul 81, respectiv Tade, doua minute mai tarziu.

Papp a spart gheata acestui meci, in care Steaua a dominat clar si merita victoria, in minutul 81, cu un gol fabulos, marcat de la peste 30 de metri, un sut in forta, care l-a buimacit pe Balgradean.

Doua minute mai tarziu, Tade confirma victoria gazdelor, dupa o faza facuta de Adi Popa practic, care a sprintat ca o motoreta pe dreapta, a crosetat mai multi jucatori olteni si a pasat decisiv pentru Tade, care din cativa metri nu putea rata.

O victorie meritata pentru gazde, la care s-a vazut socul schimbarii antrenorului, venirea lui Reghecampf insemnand o injectie de adrenalina pentru formatia campioana.

In minutul 90, Baluta de la CSU primea rosu direct dupa o intrare criminala la Adi Popa, jucatorul oltean fiind intrat de nici 60 de secunde pe gazon..

In clasament, Steaua urca pe 4, cu 34 de puncte, CSU ramanand pe 8, cu 27.