Echipa Steaua Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia FC Viitorul, în ultimul sfert de finală al competiţiei.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Stanciu, în minutul 48, cu un şut cu latul din 10 metri, după o centrare din partea dreaptă a lui Râpă.

Este a doua victorie la rand a Stelei la viitorul, dupa acel tot 1-0 de luni seara, in campionat, gol marcat de Hamroun in minutul 3.

Echipe de start:

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Boli, Mitrea, Cr. Ganea – Achim (Fl. Coman ’74), I. Filip, R. Marin – Chiţu, I. Hagi (Cernat ’64), Aganovici (Nicoliţă ’64). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Steaua Bucureşti: Niţă – Râpă, Varela, Toşca, Guilherme – Muniru (Breeveld ’60), L. Filip – Ad. Popa (Enceanu ’87), Stanciu, Hamroun (Tahar ’84) – Tade. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.