Echipa germană Bayern Munchen a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia greacă AEK Atena, într-o partidă din Grupa E a Ligii Campionilor la fotbal, disputată marţi seara.

Gruparea bavareză s-a impus în jocul de la Atena prin golurile spaniolului Javi Martinez (61) şi polonezului Robert Lewandowski (63).

Într-un alt meci, contând pentru Grupa H a competiţiei-fanion a fotbalului continental, Young Boys Berna, campioana en titre a Elveţiei, a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa spaniolă CF Valencia.

Oaspeţii au deschis scorul în prima repriză, prin Michy Batshuayi (26), însă elveţienii au restabilit egalitatea în repriza secundă, prin Guillaume Hoarau, care a transformat o lovitură de la 11 m (55), scrie Agerpres.

Tot marţi urmează să se mai dispute partidele Hoffenheim – Olympique Lyon, Şahtior Doneţk – Manchester City, AS Roma – ŢSKA Moscova, Real Madrid – Viktoria Plzen, Manchester United – Juventus Torino şi Ajax Amsterdam – Benfica Lisabona.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!