Rapid București s-a impus în deplasarea cu FC Voluntari, scor 1-0, și este liderul Superligii României.

Rapid continuă parcursul excelent sub comanda lui Adrian Mutu. Sâmbătă seară a câștigat meciul contra lui FC Voluntari, datorită unui gol superb marcat de vârful Marko Dugandzic în minutul 60, din pasa lui Alexandru Ioniță II.

Giuleștenii au ajuns la 21 de puncte obținute în 9 runde, cu 4 victorii consecutive, și sunt liderii campionatului.

Adrian Mutu, fericit după victoria cu Voluntari

Adrian Mutu, antrenorul Rapidului, a fost foarte mulțumit de prestația elevilor lui și a anunțat că urmează noi mutări la nivelul lotului.

„Mi-a plăcut mult meciul de azi, singura problemă e că ar trebui să închidem jocurile mai devreme și să stăm mai liniștiți. Îi felicit pe băieți pentru efortul depus, au stat în cantonament în ultima vreme, n-a fost ușor.

Am zis că vreau să avem un lot competitiv, să existe competiție între jucători, doar așa putem crește valoric. Era necesar să le dăm minute tuturor. Altfel, riscam să ne pierdem forța. Cred că am gestionat bine săptămâna asta cu 3 meciuri. Am terminat fără fotbaliști accidentați. N-o să găsesc niciodată scuze că jucăm din 3 în 3 zile.

Rapidul poate să crească. De la meci la meci moralul nostru crește. Azi mi-a plăcut siguranța de care am dat dovadă în joc, pasele, posesia, mișcările în teren”, au fost cuvintele spuse de Adrian Mutu la Digisport.