Metaloglobus a întors incredibil soarta meciului cu Poli Timișoara. Conduși la pauză cu 1-0, elevii lui Nicolae Grigore s-au impus cu 4-1.

Metaloglobus a întrerupt seria de 3 meciuri fără succes și a făcut-o în stil mare. S-a văzut condusă devreme, după reușita semnată de Octavian Ursu în minutul 9. Nicolae Grigore a mutat la pauză, l-a introdus și pe Alexandru Enache, iar tânărul în vârstă de 20 de ani a adus egalarea, cu al 4-lea gol stagional.

Un alt puști, Andrei Florescu (20 de ani), a înscris golul de 2-0, în minutul 76. În minutele de final au ieșit la rampă și frații Herea. Ovidiu a făcut 3-1 în minutul 83, iar Claudiu a închis tabela din penalty, la ultima acțiune a jocului.

Cu această victorie, Metaloglobus București ajunge la 10 puncte și urcă pe locul 7, la un punct de play-off. Poli Timișoara este pe 12, cu 7 puncte. Runda viitoare, Metaloglobus se deplasează la Buzău, în timp de timișorenii primesc vizita lui Csikszereda.