Campioana CS Dinamo București a învins-o pe AHC Dunărea Călărași cu scorul de 29-24, marți seara, în deplasare, într-o primă partidă din etapa a treia a Ligii Naționale de handbal masculin.

Dunărea a condus la pauză și a avut 16-12 în repriza secundă, dar Dinamo a reușit să întoarcă scorul, cel mai bun jucător al său fiind Boskovic, cu 9 goluri. Ionuț Irimuș a apărat bine poarta oaspeților în prima repriză, iar în partea a doua, Ștefan Grigoraș a fost în mare formă, apărând și două aruncări de la 7 metri.

Dinamo va debuta vineri în noua ediție a Ligii Campionilor, în deplasare, cu Skjern (Danemarca).

Dinamo are maximum de puncte, 9, și conduce în clasamentul Ligii Naționale, urmată de CSA Steaua și Dunărea Călărași, cu câte 6 puncte, etc.