Campioana CSM Bucureşti a învins-o destul de greu pe CS Rapid USL Metrou Bucureşti, cu scorul de 30-27 (14-14), duminică, în Giuleşti, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Rapid a făcut o primă repriză remarcabilă şi ar fi intrat în avantaj la pauză dacă nu primea două goluri în ultimul minut, scorul fiind 14-14, după primele 30 de minute.

De altfel, toate primele 45 de minute au fost extrem de echilibrate, până la distanțarea decisivă pe tabelă a lui CSM.

CSM Bucureşti ocupă primul loc în clasament, cu maximum de puncte, 51, urmată de SCM Craiova, 33 puncte (15 jocuri), HCM Rm. Vâlcea, 33 p (16 j), CS Măgura Cisnădie, 31 p (16 j), etc. Rapid este pe penultimul loc, 13, cu 12 puncte.