Campioana Dinamo Bucureşti a învins vicecampioana CSM Bucureşti cu scorul de 26-25 (9-16), vineri seara, în Sala Dinamo din Capitală, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii Naţionale de handbal masculin.

CSM Bucureşti, care era neînvinsă de nouă etape (8 victorii şi un egal), conducea confortabil la pauză, cu 16-9, dar Dinamo a avut o revenire formidabilă în repriza secundă şi a reuşit să câştige la limită, cu 26-25.

Dinamo era neînvinsă de patru etape (două victorii, două egaluri), dar ultimele două jocuri de acasă le terminase la egalitate.

În clasament, pe primul loc se află CSA Steaua Bucureşti, cu 43 puncte (19 jocuri), urmată de AHC Potaissa Turda, 42 p (19 j), CSM Bucureşti, 40 p, SCM Politehnica Timişoara, 38 p (19 j), Dinamo Bucureşti, 38 p, AHC Dobrogea Sud, 37 p (19 j), etc.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!