Steaua Bucureşti a fost învinsă de echipa macedoneană Vardar Skopje cu scorul de 34-30 (21-10), luni seara, la Chiajna, în SEHA League la handbal masculin.

Vicecampioana României a fost condusă la 11 goluri la pauză, pierzând la o diferenţă de patru goluri, după o repriză secundă mai bună.

Pentru ”roş-albaştri” a fost a patra înfrângere consecutivă în competiţie.

Krsto Milosevic şi Răzvan Răpciugă au fost cei mai buni marcatori ai steliştilor, cu 5 goluri fiecare, Ionuţ Georgescu, Gabriel Florea, Stefan Vujic şi Nemnja Grbovic au reuşit câte 4 goluri, Nikola Kedzo şi portarul Mohsen Renani Babasafari, câte 2, scrie Agerpres.

Vardar ocupă primul loc, cu 33 puncte (13 jocuri), urmată de PPD Zagreb, 30 p (12 j), RK Nexe (Croaţia), 27 p (12 j), Tatran Presov, 24 p (12 j), Meşkov Brest (Belarus), 21 p (12 j), Steaua, 15 p (12 j), Vojvodina Novi Sad, 13 p (11 j), Zeleznicar Nis, 10 p (12 j), Metalurg Skopje, 4 p (12 j), Izvidac (Bosnia), 1 p (12 j).

Steaua va juca următorul meci pe 20 decembrie, la Novi Sad, cu Vojvodina.