Reîncepe handbalul masculin! Programul partidelor de pregătire din această vară!

0

Echipele din handbalul masculin românesc au sunat deja adunarea în vederea sezonului 2021-2022. Totodată, acestea au stabilit și programul partidelor de pregătire pe care le vor susține în această vară. Articolul va fi actualizat pe măsură ce vor fi stabilite și alte amicale.

23 iulie – Deak NK KFC Debrecen-Minaur Baia Mare 24-34 (12-16)
29 iulie, ora 18:00 – CSU Suceava-CSM Vaslui 23-21 (13-9)
29 iulie, ora 18:00 – CSM Focșani-HC Buzău 28-27 (13-12)
30 iulie, ora 10:30 – CSU Suceava-CSM Vaslui 30-29 (15-14)
31 iulie, ora 12:00 – HC Buzău-CSM Focșani 32-30 (12-14)
31 iulie, ora 18:00 – SCM Politehnica Timișoara-”U Cluj 34-27 (17-16)
1 august, ora 11:00 – SCM Politehnica Timișoara-”U Cluj 29-26 (14-13)
4 august – Dinamo București-CSM Alexandria (4 x 15 minute) – 42-22
5 august, ora 16:30 – HC Buzău-CSA Steaua București 27-30 (13-16)
6 august, ora 18:00 – CSM Vaslui-CSU Suceava 25-25 (12-11)
7 august, ora 10:30 – CSM Vaslui-CSU Suceava 25-23 (10-11)
7 august, ora 11:00 – CSA Steaua București-HC Buzău 23-20 (13-10)
7 august, ora 17:00 – Dinamo București-CSM Focșani 41-24 (21-11)
7 august, ora 18:00 – RK Jugovic-HC Dobrogea Sud Constanța (Belgrad) 23-36

6-8 august – Turneu la Baia Mare – Minaur Baia Mare, Potaissa Turda, CSM Bacău, SCM Politehnica Timișoara
6 august, ora 16:30 – Minaur Baia Mare-CSM Bacău 25-26 (12-15)
6 august, ora 18:30 – Potaissa Turda-SCM Politehnica Timișoara 30-29 (15-15)
7 august, ora 16:30 – Minaur Baia Mare-SCM Politehnica Timișoara 30-24 (12-12)
7 august, ora 18:30 – CSM Bacău-Potaissa Turda 29-29 (16-15)
8 august, ora 10:30 – SCM Politehnica Timișoara-CSM Bacău 25-34 (16-17)
8 august, ora 12:30 – Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 27-25 (14-9)

9 august, ora 18:00 – RK Metaloplastika-HC Dobrogea Sud Constanța (Belgrad) 15-30
10 august, ora 11:00 – Dinamo București-CSM București 31-30 (16-15)
11 august, ora 18:00 – RK Partizan-HC Dobrogea Sud Constanța (Belgrad) 25-24
13 august, ora 17:00 – SCM Politehnica Timișoara-HC Dobrogea Sud Constanța 21-28 (10-14)
13 august, ora 17:30 – CSM Bacău-CSM Alexandria 34-31 (15-16)
14 august, ora 10:30 – CSM Bacău-CSM Alexandria 29-35 (12-22)

13-15 august – Turneu la Turda – Potaissa Turda, CSM București, Minaur Baia Mare, CSA Steaua București
13 august, ora 17:30 – Potaissa Turda-Minaur Baia Mare 32-28 (15-12)
13 august, ora 19:30 – CSA Steaua București-CSM București 31-30 (13-14)
14 august, ora 17:30 – Potaissa Turda-CSM București 28-29 (11-15)
14 august, ora 19:30 – CSA Steaua București-Minaur Baia Mare 29-22 (17-11)
15 august, ora 10:30 – Minaur Baia Mare-CSM București 23-28 (9-14)
15 august, ora 12:30 – Potaissa Turda-CSA Steaua București 27-33 (15-15)

14-15 august – Turneu la Vaslui (Tip Final 4) – CSM Vaslui, HC Buzău, CSM Focșani, CSU Suceava
14 august, ora 17:00 –
CSU Suceava-CSM Focșani 29-27 (15-11)
14 august, ora 19:30 –
CSM Vaslui-HC Buzău 26-25 (13-12)
15 august, ora 11:00 –
CSU Suceava-HC Buzău 26-29 (17-14)
15 august, ora 13:30 –
CSM Vaslui-CSM Focșani 29-30 (15-9)

19 august – Potaissa Turda-CSU Suceava
20 august – CSM București-HC Buzău
20 august – Potaissa Turda-CSU Suceava

21-22 august – Turneu la Timișoara – SCM Politehnica Timișoara, ”U” Cluj, Telekom Veszprem II (U23), Proleter Zrenjanin

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here