Ne mai desparte doar o lună de cea mai așteptă ediție a Ligii Florilor din ultimii ani. Până atunci, cele 14 participante și-au stabilit partide amicale, după cum urmează:

23 iulie – Debrecen-Minaur Baia Mare 31-27
28 iulie – Gloria Bistrița-Minaur Baia Mare 23-27 (11-16)
29 iulie – Gloria Bistrița-Minaur Baia Mare 31-30 (17-18)
30 iulie – CSM Corona Brașov-CSM Deva 21-20
30 iulie – SCM Craiova-CSU Știința București 37-23 (16-11)
30 iulie, ora 18:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Dacia Mioveni 31-22
31 iulie, ora 12:30 – SCM Râmnicu Vâlcea-CSU Știința București 34-18
4 august – HC Zalău-Gloria Bistrița 20-24
5 august, ora 19:00 – SCM Gloria Buzau-SCM Craiova 26-24 (13-14)
6 august, ora 17:30 – CSU Știința București-Corona Brașov 24-23 (12-13)
6 august, ora 18:30 – HC Dunărea Brăila-SCM Craiova (la Buzău) 27-25 (14-13)
6 august – Minaur Baia Mare-HC Zalău – ANULAT
6 august –
CSM Deva-Dacia Mioveni 24-24 (10-16)
7 august – CSM Deva-Dacia Mioveni 22-37 (7-14, 7-16, 7-8) – 3×25 minute
7 august – SCM Râmnicu Vâlcea-CSM Slatina 34-25 (19-10)
7 august – SCM Gloria Buzău-SCM Craiova 29-27 (16-14)
8 august – Budaors-Gloria Bistrița 24-18
9 august, ora 18:00 – SCM Gloria Buzău-HC Dunărea Brăila – ANULAT
9 august – HC Zalău-Kisvardai 34-25 (3×25 minute)
10 august – HC Zalău-Kisvardai 33-32 (3×25 minute)
10 august – CS Măgura Cisnădie-CSM Slatina 28-23
10 august – Szombathelyi KKA-Gloria Bistrița 23-22
11 august – SCM Gloria Buzău-HC Dunărea Brăila 25-29 (11-16)
12 august – CSM București-SCM Craiova 29-24 (11-15)

12-13 august – Turneu la Zalău – HC Zalău, Minaur Baia Mare, SCM Râmnicu Vâlcea, CSM Slatina
12 august, ora 10:00 –
HC Zalău-CSM Slatina 28-23 (14-10)
12 august, ora 11:45 –
Minaur Baia Mare-SCM Râmnicu Vâlcea 27-29 (16-18)
12 august, ora 17:30 – CSM Slatina-Minaur Baia Mare 18-29 (11-13)
12 august, ora 19:15 –
HC Zalău-SCM Râmnicu Vâlcea 21-26 (5-12)
13 august, ora 10:00 –
CSM Slatina-SCM Râmnicu Vâlcea 21-29 (8-15)
13 august, ora 11:45 –
HC Zalău-Minaur Baia Mare 28-25 (12-11)

14 august, ora 11:00 – HC Dunărea Brăila-Dacia Mioveni 22-22 (11-10)
15 august –
HC Zalău-”U” Cluj
16 august –
HC Zalău-”U” Cluj
17 august, ora 17:00 –
Minaur Baia Mare-Corona Brașov
18 august – ”U” Cluj-CSM Deva
19 august – ”U” Cluj-CSM Deva
19 august – Rapid București-CSU Știința București

13-15 august – Turneu la Most – Banik Most, Gloria Bistrița, Thuringer HC, MKS Perla Lublin
13 august, ora 18:30 – Banik Most-MKS Perla Lublin 30-28 (16-16)
13 august, ora 20:30 – Gloria Bistrița-Thuringer HC 18-25 (6-14)
14 august, ora 18:30 – MKS Perla Lublin-Thuringer HC 22-22 (15-12)
14 august, ora 20:30 – Gloria Bistrița-Banik Most 18-24 (10-11)
15 august, ora 11:00 – MKS Perla Lublin-Gloria Bistrița ANULAT
15 august, ora 13:00 – Banik Most-Thuringer HC 21-34 (14-16)

19-20 august – Turneu la Vâlcea – SCM Râmnicu Vâlcea, SCM Gloria Buzău, HC Zalău, Dacia Mioveni
19 august, ora 10:00 – CS Dacia Mioveni-HC Zalău
19 august, ora 11:45 – SCM Râmnicu Vâlcea-SCM Gloria Buzău
19 august, ora 17:30 – SCM Gloria Buzău-CS Dacia Mioveni
19 august, ora 19:15 – SCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău
20 august, ora 10:00 – HC Zalău-Gloria Buzău
20 august, ora, 11:45 – SCM Râmnicu Vâlcea-Dacia Mioveni

19-21 august – Cupa Craiovei
20-21 august – Turneu la Oradea – CSM București, Minaur Baia Mare, Ferencvaros, Debrecen
20 august – Minaur Baia Mare-Debrecen
20 august – CSM București-Ferencvaros
21 august – Minaur Baia Mare-Ferencvaros
21 august – CSM București-Debrecen

21 august – Gloria Bistrița-”U ”Cluj

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here