Sambata seara, sala Dinamo, pe jumatate plina cu suporteri, a gazduit mansa tur a celei de-a doua runde de calificare in Cupa EHF, avand ca gazda elena Diomidis Argou, echipa care a acceptat sa sustina ambele meciuri la Bucuresti.

Meciul parea unul destul de simplu, limitele tehnice ale grecilor fiind mai mult decat vizibile, iar Dinamo a intrat la cabine in avantaj 16-9.

Repriza a doua a adus multe ratari ale dinamovistilor si foarte multe eliminari nejustificate de 2 minute, scorul acestora fiind in final 9-8. Problema cea mai mare ar fi ca Ibrahima Diaw a primit cartonas rosu pentru 3 eliminari de 2 minute si va lipsi in returul care va avea loc maine de la 15.00. Scor final 26-21 pentru Dinamo, principalii marcatori fiind Zulfic cu 8 goluri si Diaw cu 5.

„Prin prisma rezultatului final ne asteptam si maine la o partida la fel de incrancenata, speram sa avem parte de mai multi fani care sa ne sustina” a declarat Eliodor Voica.