Ultimul test înaintea cantonamentului din Antalya a fost un succes pentru FC Braşov. Braşovenii s-au impus cu 7-1 (3-0), pe terenul sintetic de la ICIM, în faţa Jiului Petroşani, echipă de Liga a 3-a.
Pentru braşoveni au înscris Mihalcea în minutul 29 din penalty, Roşu de patru ori în minutele 41, 45, 57 şi 73, Lascu în minutul 53 şi Horia Popa în minutul 67. Oaspeţii au înscris golul de onoare în ultimul minut al meciului.
Călin Moldovan a început partida în formula: Mutu, Voicu, Teijsa, Raducioiu, Maric, Burlacu, Leonte, Mihalcea, Negrean, Roșu, Andronic. După pauză însă a rulat tot lotul avut la dispoziţie.
De menţionat că astăzi au debutat pentru braşoveni toaţi cei trei jucători care au semnat marți: Maric, Tesija și Andronic.
În acest an FC Braşov a reuşit să câştige cinci meciuri de pregătire, din tot atâtea meciuri disputate.