Fotbalul e imprevizibil si asta nu mai e o surpriza pentru nimeni, nici pentru cei mai experimentati pariori, iar cea mai buna dovada e cea mai importanta competitie inter-cluburi, Champions League, acolo unde echipele isi intaresc loturile cu cei mai in forma jucatori iar investitiile sunt masive.

Ziua de ieri nu a dus lipsa de surprize, de la infrangerea Romei pe terenul lui BATE cu 3-2, la pauza fiind condusi cu 3-0, pana la infrangerea lui Arsenal pe teren propriu de Olympiakos.

Barcelona a reusit un meci de infarct pe teren propriu, unde timp de 80 de minute a fost condusa de Leverkusen cu 1-0, iar in 2 minute au intors scorul la 90 de grade, 2-1 scor final.

FC Porto s-a distrat cu Chelsea pe teren propriu, dominata categoric, cu o posesie de 40%, chiar si asa portughezii au avut cele mai multe ocazii de gol. 2-1 si Chelsea pleaca invinsa din Portugalia.

La Munchen, Lewandowski a dat iar recital cu o tripla, Bayern reuseste scorul etapei in CL, 5-0 cu Dynamo Zagreb.