Dinamo a remizat împotriva lui CSO Plopeni, scor 1-1, într-un meci amical disputat miercuri.

Ovidiu Burcă pregătește reluarea campionatului din Liga 2, în care Dinamo are obiectiv accederea în play-off. „Câinii” au continuat seria meciurilor amicale împotriva lui CSO Plopeni, formație din al treilea eșalon.

Gruparea prahoveană a deschis scorul în minutul 7, prin Viorel Oprea. Dinamo a egalat în minutul 90 din reușita semnată de Deniz Giafer.

Pentru formație din Șoseaua Ștefan cel Mare urmează un test împotriva Progresului Spartac. Meciul e programat sâmbătă, de la ora 12:00, pe arena Spartac.

Echipa folosită de Dinamo în amicalul cu CSO Plopeni: Oncescu – Demici, Giafer, Bena, Amzăr, N. Roșu, I. Roșu, Bobea, Ghezali, Bani, Pop
Rezerve: Dujmovic, Moura, Țiră, Iglesias, Borcea, Patriche, Cune, Șerban, Laruccea, Delciu, Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă