FCSB și FC U Craiova 1948 au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 24 din Liga 1.

Scorul pe Arena Națională a fost deschis de oaspeții olteni, în minutul 41, prin Claudiu Bălan. Mihai Pintilii, responsabil astăzi de echipă în absența lui Toni Petrea, pozitiv cu Covid-19, a schimbat ofensiv la pauză. I-a introdus pe Ianis Stoica și pe Valentin Gheorghe, iar roadele s-au văzut. Oaidă e egalat în minutul 66, apoi au urmat minute tensionate.

Baeten a profitat de un plasament greșit al portarului Andrei Vlad și a adus-o pe FCU Craiova în avantaj. Rezultatul final a fost stabilit de veteranul Claudiu Keșeru, dintr-o lovitură de la 11 metri, în prelungiri.

FCSB ratează șansa să se apropie de liderul CFR Cluj. Rămâne pe locul secund, cu 42 de puncte, la 8 lungimi în spatele campioanei. FC U Craiova mai pune un punct între ea și ultimele două clasate, Dinamo și Academica Clinceni.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!