Campioana Dinamo Bucureşti a învins liderul CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 31-23 (17-12), duminică, în Sala din Şoseaua Ştefan cel Mare, în derby-ul campionatului, disputat în etapa a 23-a a Ligii Naţionale de handbal masculin.

Dinamo a jucat perfect și în apărare și în atac, în timp ce Steaua a greșit enorm. La jumătatea meciului, gazdele au condus cu 17-12.

Steaua a început catastrofal repriza a doua și nu a marcat în primele zece minute. În schimb, cei patru iranieni de la Dinamo și-au dus echipa și la nouă goluri în fața rivalei, dar tabela s-a oprit la 31-23.

Iată marcatorii celor două formații: Descat 8, S. Esteki 7, Komogorov 4. Gavriloaia 4, Mocanu 3, A. Esteki 3, Gayduchenko 2 – pentru Dinamo / Irimescu 4, Vujici 3, Vegar 3, Aslanian 3, Rosu 3, Bizau 2, Florea 2, Kedzo 1, Mihalcea 1. Johansson 1, pentru Steaua.