Unicul DERBY din Romania si-a mai consumat un episod, de aceasta data in Liga Nationala de Handbal Masculin. Intr-o atmosfera incendiara, sala Dinamo fiind plina ochi, iar ultrasii prezenti cantand neincetat pentru „caini”, meciul a inceput, a continuat si s-a sfarsit sub semnul echilibrului.

In prima parte pe tabela de marcaj a fost un joc de-a soarecele si pisica, insa pana la pauza Dinamo a reusit sa se desprinda la 3 goluri diferenta, 14-11. A urmat o repriza secunda in care Dinamo se distantase si la 5 goluri, insa pe final s-au relaxat in aparare si au permis adversarilor sa revina si sa incheie partida la un singur gol in urma, scor final 26-25.

Meciul a fost foarte incrancenat, Said Ouksir fiind eliminat, a fost la un pas sa fie linsat de fanii dinamovisti cu care s-a luat la cearta, insa a fost scapat de stewarzi, iar intr-un final a fost bagat in toaleta pentru a se calma.

Pentru DINAMO principalii marcatori au fost Pierre Ragot cu 5 si Mihai Asoltanei cu 4 goluri, iar la Steaua Andrei Grosu a marcat de 9 ori si Daniel Florea de 6. Cu 2 victorii in 4 zile in fata lui CSM si acum in fata Stelei, DINAMO urca pe primul loc in clasamenul Ligii Nationale.

DSC_0258 DSC_0272 DSC_0229 DSC_0222 DSC_0199 DSC_0154 DSC_0169 DSC_0170 DSC_0172 DSC_0188 DSC_0153 DSC_0147 DSC_0140 DSC_0120-001 DSC_0112 DSC_0033 DSC_0045 DSC_0067 DSC_0098 DSC_0107 DSC_0030