CSM Bucuresti a castigat in runda curenta de Liga Nationala de handbal fete in fata celor de la CSM Ploiesti, scor 32-27, dupa 15-14 la pauza.

Dupa o prima parte echilibrata, CSM s-a dezlantuit dupa pauza, conducand la un moment dat si cu 11 goluri diferenta, 31-20.

La capatul partidei, antrenorul secund al fetelor din Capitala, Adrian Vasile, a declarat: A fost un test foarte bun pentru noi, acest meci cu CSM Ploiesti, avand in vedere ca oaspetii nostri de azi sunt o echipa de gabarit asemanator cu Buducnost Podgorica, echipa din Muntenegru pe care o vom intalni duminica in Liga Campionilor. Ne bucura acest succes si faptul ca suntem pe primul loc.

CSM are 30 de puncte dupa 10 meciuri disputate in LN, la 3 puncte peste HCM Baia Mare.